Ви тут: Головна Інформація Науковцям

Інформація

Науковцям

 

Наукометричні бази даних  це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях.

 

Найбільш авторитетні:

SCOPUS  (видавнича корпорація Elsevier— це реферативна база даних і наукометрична платформа, що забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості. Доступна на умовах передплати.

 

WEB OF SCIЕNCE —  реферативна наукометрична база даних наукових публікацій проекту WEB OF KNOWLEDGE компанії Clarivate Analytics.     

 

DOAJ (Directory of Open Access Journals) (Швеція) — каталог наукових журналів відкритого доступу.

 

Корисні посилання:

Лейденский манифест для наукометрии.

Для чего нам нужны международные наукометрические базы данных

 

Інструмент BibMe Grammar and Plagiarism допомагає поліпшити граматичну, пунктуаційну структуру речень (безкоштовно), а також перевіряє на антиплагіат (за плату). new

 

 • Наукометричні показники

 

Індекс цитування  прийнятий у науковому світі показник «значущості» праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших науко метричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.

Індекс Хірша (h-index) — показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого і кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.

Імпакт-фактор (ІФ або IF) — формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу.

 

 • Ідентифікація науковців

 

Бібліометрика української науки — інформаційно-аналітична система призначена для надання суспільству цілісної картини стану вітчизняного наукового середовища, представлення його галузевої, регіональної та відомчої структури.

Система — це:

 • реєстр науковців України, які представили в мережі Інтернет консолідовану інформацію про свої публікації;
 • єдине вікно доступу до бібліометричних показників українських учених і колективів у провідних наукометричних системах;
 • інструментарій аналітичної обробки бібліометричних даних для одержання інформації щодо галузевої, відомчої та регіональної структури вітчизняної науки;
 • джерельна база для експертного оцінювання результативності діяльності вчених і дослідницьких колективів;
 • національна складова проекту Ranking of Scientists (Cybermetrics Lab).

 

Інформаційні ресурси Системи формуються шляхом опрацювання:

 • створених науковцями на платформі Google Scholar бібліометричних профілів, які містять вивірену ними інформацію про результати публікаційної діяльності (ця платформа має найбільший обсяг проіндексованих наукових праць і є загальнодоступною);
 • бібліометричних показників систем Scopus, Web of Science, Ranking Web of Research Centers, Російський індекс наукового цитування.

Оновлення інформації про значення індексів Гірша в бібліометричних профілях учених здійснюється щотижнево, значення інших показників актуалізуються щоквартально. 

Детальніше

 

 

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) — міжнародний реєстр унікальних ідентифікаторів учених, створений на некомерційній основі. ORCID підтримує постійний цифровий ідентифікатор автора, який розпізнає його серед інших наукових співробітників та забезпечує перехресні зв’язки між всіма об’єктами його професійної активності.

 

Навіщо потрібен ID ORCID:

 • замінюються літери (написання прізвища та імені) на цифри. Відразу знімаються всі питання, пов'язані з написанням на слух, написанням на різних мовах, і т.д .;
 • спрощується і автоматизується процес ідентифікації автора та зв'язку з його статтями.

 

Кому корисний ID ORCID:

 • Автору вказівку свого ID ORCID спрощує узгодження відомостей про автора,
 • немає необхідності збирати перелік своїх публікацій. Кожен видавець відправляє відомості про статтях, опублікованих у його журналах.
 • Редакції —з авжди можна зв'язатися з автором і побачити всі його публікації.
 • Університету відслідковувати інформацію про своїх співробітників, формувати звіти про наукову діяльність.
 • Видавництву — після публікації статті відомості про неї можливо відправити у базу ORCID.
 • Науковим співтовариствам можливість адмініструвати членів своїх спільнот, учасників своїх конференцій.
 • Фондам завжди можна побачити перелік публікацій певного автора і гранти, отримані ним раніше.
 • Бібліотекам спрощується процес каталогізації за автором.

Реєстрація та отримання ID ORCID для фізичних осіб безкоштовна.

 

Інформація про автора, що зберігається в акаунті ORCID:

 • написання прізвища та імені та всіх можливих варіантів написань;
 • назва організації, де працює автор;
 • перелік статей автора;
 • перелік грантів, отриманих автором, або в яких він брав участь;
 • функціонал розширюється.

На даний момент базою ORCID для ідентифікації авторів користуються наступні організації, видавництва та фонди: CrossRef, Elsevier, IEEE, ImpactStory, Springer, Thomson Reuters, Wiley.

 

Google Scholar (Google Академія) — вільно доступна пошукова система, яка індексує повнотекстові наукові публікації всіх форматів і дисциплін. Бібліографічні посилання служби Google Академія  – це простий спосіб для авторів відстежувати бібліографічні посилання на свої статті. Можна переглядати, хто цитує ваші публікації, переглядати графіки цитувань у часі та розраховувати декілька показників бібліографічних посилань. Також можна зробити свій профіль загальнодоступним, щоб він міг з’являтися в результатах пошуку служби Google Академія, якщо користувачі здійснюють пошук за вашим ім’ям. Детальніше

 

 

 

 

 

 

 • Рейтинги

Рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» у 2019 році new

Рейтинг вищих навчальних закладів України за даними Webometrics (липень, 2019) new

Рейтинг вищих навчальних закладів України за показниками Scopus 2019 року

Рейтинг наукових колективів України (за показниками Бібліометрики української науки)

 Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Інформація Науковцям