Ви тут: Головна Про бібліотеку Анонси Про бібліотеку Історія бібліотеки Презентація бібліотеки

Презентація бібліотеки

 Бібліотека заснована в 1939 році як бібліотека Київського міського інституту вдосконалення вчителів. У зв’язку з реорганізацією в 2002 році бібліотека ввійшла до складу Київського міського педагогічного університету імені Б.Д. Грінченка, який у 2010 році перейменовано в Київський університет імені Бориса Грінченка.

 

Структура: бібліотека складається з чотирьох фондоутримувачів – Головної бібліотеки та філій, розташованих у структурних підрозділах університету.

Фонди:

Загальний документний фонд бібліотеки становить 230 690 прим. (станом на 31.12.2019 р.). Комплектування здійснюється відповідно до профілю університету (навчальними, науковими, літературно-художніми, періодичними, рідкісними та цінними виданнями, дисертаціями, авторефератами), а також через подарунки меценатів, викладацького складу, студентства та шанувальників бібліотеки (2018рік – 3399 примірників, 2019 рік – 2603 примірники).

Щороку передплачується понад 140 фахових періодичних видань на замовлення структурних підрозділів університету.

У фонді Бібліотеки і донині збереглися видання другої половини ХІХ – початку ХХ ст., надруковані гражданським шрифтом, які є окрасою бібліотечного фонду.

Зокрема, в 2019 р. завдяки меценатам Бібліотека отримала в подарунок перші 24 словники української мови та започаткувала на їх основі справжню унікальну колекцію, яка продовжує поповнюватися і станом на травень 2020 року має понад 80 унікальних раритетів. Родзинкою колекції є 2-е та 3-тє видання "Словаря української мови" Б. Грінченка (1924 р.), перше видання було передано до Бібліотеки в 2017 р. Загалом фонд рідкісних і цінних видань Бібліотеки становить 211 примірників. Всі вони внесені до повнотекстової електронної колекції рідкісних і цінних видань зі своїх фондів, яка поповнюється також власними силами співробітників Бібліотеки

З 2017 року підтримує та наповнює БД оцифрованих творів Бориса Грінченка, яка налічує вже 58 примірників. В рамках соціально проекту «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською» на сайті бібліотеки розміщено аудіокниги класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми. 

 

Е-ресурси бібліотеки:

Бібліотека завжди орієнтується на свого користувача та прагне бути ближче і доступніше кожному. Саме тому активно розвиває свою присутність у цифровому світі. До послуг користувачів:

Електронний каталог 

Електронний репозиторій - доступ з локальної мережі університету

Інституційний репозиторій

 

Бібліотека надає доступ до таких баз даних:

Web of Science 

Scopus 

БУДСТАНДАРТ Online 

Springer Link 

LIBRARIA™ – електронний архів української історичної періодики 

EBSCO : Academic Search Ultimate та Business Source Ultimate 

 

Перевірка на плагіат  Бібліотека Університету здійснює перевірку наукових текстів на виявлення плагіату сервісами Unicheck та Strike Plagiarism. Перевірку проходить вся наукова друкована продукція видавництва Університету, дисертації на здобуття наукового ступеня поданих до захисту у спеціалізованих вчених радах Університету, наукові періодичні видання Університету, а також студентські випускові роботи. Окрім того, Бібліотека надає додаткову освітню послугу з перевірки на плагіат для сторонніх користувачів. Матеріали для перевірки можна надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Активно спілкується з читачами в соціальних мережах – має сторінки в Facebook та Instagram. Співпрацює з громадськими організаціями – АртХаус трафік, Посольства Німеччини, Швейцарії, Британії в Україні, а також бібліотеками закордонних університетів, зокрема Лімерікського технологічного університету (Ірландія) та ін., проводить кінопокази та тренінги, спільні заходи зі структурними підрозділами Університету та міськими освітніми закладами; інтерактиви для студентів, книжкові презентації.

 

Вдосконалюється й сама – співробітники проходять підвищення кваліфікації, корпоративні тренінги, обмінюються досвідом роботи зі столичними та регіональними вузами. Співробітники бібліотеки є основними тренерами Програми підвищення кваліфікації для науково-педагогічних та наукових працівників в Університеті Грінченка. Надають низку послуг для науковців, зокрема, підбору журналу для публікації у Scopus та Web of Science, пошуку літератури та ін.  Також співробітники навчають студентів – проводять щороку навчальні заняття для першокурсників з основ користування послугами Бібліотеки, академічної доброчесності, тренінги для викладацького колективу з користування передплаченими базами даних, навчальні вебінари та багато іншого.

 

Бібліотека Університету Грінченка є однією з понад 9200 університетських бібліотек світу, які у 2020 році включені до Каталогу університетських бібліотек UniRank, опублікованого за посиланням.

 Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про бібліотеку Анонси Про бібліотеку Історія бібліотеки Презентація бібліотеки