Ви тут: Головна Про бібліотеку Події та новини Новини

Про бібліотеку

Події та новини

Всеукраїнський флешмоб «Відкрий замок»

23–29 жовтня 2017 р. увесь світ відзначає Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу, який проходить цьогоріч під гаслом «Open in order to…» – «Відкритий, щоб…».

Студенти Університету Грінченка долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Відкрий замок». В кожному Університеті чи регіоні було обрано майданчик знань, де в єдиний час 23 жовтня згуртувалася студентська молодь і утворила своєрідний «живий замок» (символ Open Access), який поступово відкрився.

Відтак, студентська молодь Університету Грінченка засвідчила свою підтримку всесвітнього руху за Відритий доступ – безкоштовного повнотекстового доступу до наукових та навчальних матеріалів у глобальній мережі та усунення будь-яких перешкод на шляху доступу до інформації!

Студентський флешмоб Університету Грінченка (відео).

 

DSC09732   DSC09695

DSC09702   DSC09706

DSC09672          DSC09722

Співпраця з компанією Unicheck

 

unicheck22 вересня 2017 року підписано договір та розпочалася співпраця Університету Грінченка з українською компанією Unicheck. Усі видання, рекомендовані до друку Вченою радою Університету, тепер будуть проходити перевірку на плагіат на цьому сервісі. Водночас Університет візьме участь у соціальному проекті від Unicheck та отримає можливість безкоштовно перевірити упродовж 2017/18 навчального року 4 000 сторінок наукових періодичних видань Університету.

Unicheck – це сервіс з перевірки робіт на ознаки плагіату, cтворений українськими розробниками у 2014. Він може використовуватись онлайн або інтегруватись з навчальними системами ВНЗ (так звані learning management systems). З-поміж них – Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та інші. Наразі сервісом користуються більш ніж 50 українських університетів. Навчальні заклади США, Іспанії, Бельгії та інших країн світу також перевіряють роботи з Unicheck.  

Практичний тренінг «Оформлення списків літератури за міжнародним стилем APA 6th»

21 вересня о 10.00 відбувся практичний тренінг «Оформлення списків літератури за міжнародним стилем APA 6th», який провела Бібліотека Університету Грінченка. Захід відвідало понад 40 осіб, серед яких були аспіранти, докторанти, молоді та досвідчені вчені, відповідальні секретарі наукових періодичних видань.

Зі вступним словом виступила директор бібліотеки Тетяна Опришко, яка відзначила популярність міжнародного стилю APA для оформлення посилань у міжнародних публікаціях та наголосила на необхідності нового підходу до оформлення Reference у вітчизняних виданнях. Директор повідомила про можливість організації практичних занять з цієї теми за умови зібрання групи охочих від 10 осіб, надання безкоштовних усних консультацій, а також додаткової освітньої послуги з редагування готових списків літератури за ДСТУ чи міжнародним стилем APA співробітниками бібліотеки.

Практичний тренінг для співробітників провела провідний бібліограф Гузенко Сніжана, наголосивши на основних вимогах щодо оформлення списків літератури за стилем APA 6th з прикладами. Було проаналізовано шосте видання англомовної інструкції «Publication manual of the American Psychological Association» та продемонстровано роботу основних бібліографічних генераторів та менеджерів, зокрема:

а також можливостей Word 2007 та версій пізніших років.

Кожен з учасників виконав практичні завдання для формування навичок самостійного оформлення списків літератури за вказаним стилем та мав можливість отримати відповіді на свої запитання. Презентаційні матеріали були розіслані зареєстрованим учасникам на електронні пошти та доступні за посиланням тут.  

 

DSC07439   DSC07448  DSC07476   DSC07506   DSC07512   DSC07528

Нагородження з нагоди Дня працівників освіти та Всеукраїнського дня бібліотек

 

28 вересня 2017 р. в залі вченої ради Університету Грінченка відбулося нагородження співробітників Університету з нагоди Дня працівників освіти та Всеукраїнського дня бібліотек. Завідувач філії бібліотеки №1 Нікончук Антоніна Вікторівна була відзначена Подякою Ректора за багаторічну сумлінну працю в бібліотеці Університету, високий професіоналізм та віддану роботу в команді. Провідний бібліотекар філії №2 Діденко Наталія Петрівна – за високий професіоналізм, сумлінне виконання посадових обовʼязків та активну взаємодію зі студентами, а також бібліотекар філії №3 Університетського коледжу Борозинець Наталія Миколаївна.

Щиро вітаємо наших колег та бажаємо подальших успіхів!

 

Nikonchuk1   Didenko

Borozinec

Науково-практичний семінар «Оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015 та використання міжнародних стилів в оформленні списків літератури»

 

21 червня 2017 року в корпусі на вул. М.Тимошенка, 13-Б (ауд. 407) відбувся науково-практичний семінар «Оформлення бібліографічних посилань згідно з ДСТУ 8302:2015 та використання міжнародних стилів в оформленні списків літератури».

Семінар був присвячений питанням нових вимог до оформлення дисертацій (наказ МОН України від 12.01.2017р. №40), зокрема про особливості використання Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» та міжнародних стилів оформлення списку наукових публікацій (MLA (Modern Language Association) style, APA (American Psychological Association) style, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS (American Chemical Society) style, AIP (American Institute of Physics) style, IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style, Vancouver style, OSCOLA, APS (American Physics Society) style, Springer MathPhys Style. Також були порушені питання якісної перевірки на виявлення плагіату, що нероздільно повʼязано з питанням коректного оформлення посилань у тексті, акцентовано увагу на можливості використання бібліографічних менеджерів (End Note та ін.), які дозволяють автоматично форматувати списки літератури за всіма міжнародними стилями, онлайн-сервісів у вільному доступі для генерування посилань (BibMe) та онлайн-сервісів для перевірки синтаксичного аналізу (парсингу) бібописів документів на предмет можливості автоматичного зчитування роботами цих записів (FreeCite та ін.)

Захід відвідали науковці, викладачі, докторанти, аспіранти та представники редакцій наукових видань Університету й спеціалізованих вчених рад. Учасники активно долучалися до обговорення та ставили свої запитання доповідачам. Проводили семінар бібліотекар Гузенко Сніжана Іванівна та директор бібліотеки Опришко Тетяна Сергіївна.

Всі матеріали викладені у вільному доступі та розіслані учасникам.

Презентація 1 «ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

Презентація 2 «Міжнародні стилі оформлення бібліографічних посилань».

Корисні посилання.

 

 DSC01594    DSC01591

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про бібліотеку Події та новини Новини