Ви тут: Головна Про бібліотеку Події та новини Новини Презентація Бази даних оцифрованих творів Бориса Грінченка

Про бібліотеку

Презентація Бази даних оцифрованих творів Бориса Грінченка

 12 грудня 2017 року

 Зала вченої ради

12 12 grincn 112 грудня 2017 року в межах проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем», приуроченої до 110-річчя початку видання «Словаря української мови», директор бібліотеки Опришко Тетяна Сергіївна виступила із презентацією бази даних оцифрованих творів Бориса Грінченка.

У своєму виступі вона зазначила, що упродовж останніх двох років бібліотекою Університету реалізовується проект з оцифрування творів Бориса Грінченка, метою якого є cтворення інформаційно-бібліотечних ресурсів, присвячених життю і діяльності Бориса Грінченка та забезпечення доступу до них з метою популяризації творчої спадщини видатного українського діяча.

Проектом передбачено переведення у цифрову форму друкованих видань за тематикою Проекту з фондів бібліотек-учасниць, формування електронної колекції цифрових аналогів рідкісних видань, формування збірки електронних версій окремих праць Бориса Грінченка, створення бібліотечно-інформаційної добірки електронних матеріалів щодо постаті Грінченка.

В ході презентації була продемонстрована повнотекстова електронна колекція спадщини Бориса Грінченка, яка представлена у електронному каталозі бібліотеки Університету. База даних «Твори Бориса Грінченка» містить 44 видання рідкісних та цінних видань другої половини ХІХ – середини ХХ ст., зокрема:

Чайченко, Василь. Під хмарним небом : вірші / В. Чайченко. - Львів: Друкарня Наукового товариства імені Шевченка, 1893. - 218 с.

Словник української мови 1927 р. та ін.

До електронної колекції увійшли оцифровані видання з фонду бібліотеки Університету, музею Університету, бібліотеки Національної історичної бібліотеки України та ін.

На сьогодні для входу до цієї Бази даних потрібно авторизуватися в електронному каталозі або відвідати сторінку е-ресурсів на сайті бібліотеки.

Пошук можна здійснювати за автором, який включає в себе всі варіанти прізвища (українською та російською мовами) та пошук за псевдонімом; за назвою та ключовим словом.

Проект продовжує функціонувати, до нього долучаються волонтери, які готові поповнювати ресурс власноручно оцифрованими виданнями не лише творів Бориса Грінченка, а й Марії Загірньої та в цілому на тему грінченкіани. В майбутньому планується переведення оцированих видань в інші формати для роботи лексикографів та мовознавців з власне текстами того часу, адже вони є багатим предметом для наукових досліджень.

Кожен небайдужий грінченківець має можливість долучитися до проекту, надавши посильну допомогу у популяризації творчості Великого педагога і Просвітителя.  

Презентація "База даних оцифрованих творів Бориса Грінченка"

 

 Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про бібліотеку Події та новини Новини Презентація Бази даних оцифрованих творів Бориса Грінченка