Ви тут: Головна Про бібліотеку Події та новини Новини Безцінні дари від "Словникової спадщини України" бібліотеці Університету Грінченка

Про бібліотеку

Безцінні дари від "Словникової спадщини України" бібліотеці Університету Грінченка

   26 листопада 2018 р.

26 11 18 1

26-го листопада 2018 року до Київського університету імені Бориса Грінченка завітали Олеся Богуславська, керівник проекту «Словникова спадщина Україна», і Ростислав Воронезький, науковий консультант цього проекту. Мета візиту поважних гостей — презентувати Інституту філології та Університетській бібліотеці безцінні дари – словники!

Відтепер науково-педагогічні працівники і студенти Інституту філології та інших структурних підрозділів матимуть унікальну можливість користуватися раритетними репринтними виданнями кількох словників справжньої (незросійщеної) української мови:

1. «Російсько-український словник» 1924 – 1933 років за редакцією А. Кримського та С. Єфремова – це словник, який Ю. Шевельов справедливо назвав монументом українського культурного відродження 20-х років у царині мовознавства, перший академічний словник, який у 20 – 30-х роки ХХ ст. утверджував оновлену українську літературну мову, закладав основи її поширення у різних сферах використання. Протягом 2016 – 2017 років цей Словник було перевидано накладом 150 комплектів, два з яких тепер знаходяться в бібліотеці Університету Грінченка.

2. «Словник української мови» Бориса Грінченка (за редакцією С. Єфремова та А. Ніковського), репринт з видання 1927 року, як справедливо зауважують видавці, є однією з перлин українського словникарства.

3. «Словник ділової мови. Термінологія та фразеологія», укладений М. Дорошенком, М. Станіславським та В. Сташкевичем, репринт з видання 1930 року. Словник, як і його автори, були репресовані в 30-ті роки радянською владою за «націоналізм». Уперше перевиданий у 2018 році.

4. «Українсько-російський словник» за редакцією А. Ніковського, репринт з видання 1926 року, який має привернути увагу шанувальників українського слова унікальним принципом добору до українських слів та фразеологізмів російських відповідників. 

 Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про бібліотеку Події та новини Новини Безцінні дари від "Словникової спадщини України" бібліотеці Університету Грінченка