Ви тут: Головна Ресурси Е-ресурси Цифрові бібліотеки

Ресурси

Цифрові бібліотеки

Цифрова (або електронна) бібліотека - це інтегрована інформаційна система, яка дозволяє створювати, надійно зберігати та ефективно використовувати в процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування різнорідні електронні інформаційні ресурси, які локалізовані в самій системі та доступні через мережу Інтернет. 

Переваги цифрових бібліотек у порівнянні з традиційними очевидні: доступність широкому колу користувачів, необмежений термін зберігання величезних масивів документів, переведених у електронну форму, висока інтегрованість інформаційного змісту з інструментами високошвидкісного пошуку.

 

Путівник по світових електронних бібліотеках

 

WDL Світова́ цифрова́ бібліотека (СЦБ) ( World Digital Library) — міжнародна цифрова бібліотека, яка створена за підтримки ЮНЕСКО та Бібліотеки Конгресу США.

Світова цифрова бібліотека започаткована з метою сприяння міжнародному та міжкультурному взаєморозумінню, представити вільно та безперешкодно через Інтернет у багатомовному форматі найкращі зразки культурної спадщини різних країн світу, створення ресурсів для науковців, освітян та широких верств населення та розвинути співпрацю між інституціями — партнерами проекту.

СЦБ прагне поширити неангломовні та незахідні ресурси в Інтернет, і зробити внесок для науковців та дослідників. Бібліотека намагається представити в Інтернеті безкоштовно та у багатомовному форматі багатство, різноманітність та внесок всіх світових культур у загальнолюдську спадщину, включаючи рукописи, карти, рідкісні книги, нотні партитури, звукозаписи, фільми, фотографії, креслення та інші матеріали.

 

 

Europeana

Європіана—європейська цифрова бібліотека, мета якої — забезпечити відкритий доступ до оцифрованих книг, які розкривають різні аспекти європейської культури.

Прем'єра Европіани відбулася 20 листопада 2008 року. На сьогоднішній день Европіана дає швидкий і легкий доступ до 23 мільйонів об'єктів з 2200 закладів культури та науки. Це не тільки книги, а й рукописи, газети, листи, щоденники, архівні матеріали, малюнки, карти, фотографії, фонограми, музичні твори, радіо-і телепрограми, фільми та багато, багато іншого. 

 

  

Getti

 

 

Електронна бібліотека від Фонду Гетті — забезпечує безкоштовний доступ до більш як 250 книг з галузей мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.

 

 

 

 

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Ресурси Е-ресурси Цифрові бібліотеки