Замовити консультації/навчання

phoca thumb l 10 30 tren1

 

Вітаємо!

Якщо ви хочете опанувати навички ефективного використання цифрових інструментів для дослідницької діяльності, або брати участь у відкритих освітніх заходах для дослідників, а також ініціювати їхнє проведення – звертайтеся до Бібліотеки Університету Грінченка!

• послуга безоплатна.

 

ЯК СКОРИСТАТИСЯ

 

• щоб взяти участь в освітньому заході з тієї чи іншої теми або ініціювати його проведення, зверніться до директора Бібліотеки Університету Грінченка, канд. наук із соц. ком. Опришко Тетяни Сергіївни (вул. Левка Лук’яненка, 13-Б, 5 поверх, каб. 508) телефоном: 485-21-99 або поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

• або замовте освітній захід

 

ТЕМИ ОСВІТНІХ ЗАХОДІВ ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ

 

Базовий курс:

1. Пошук наукових журналів і книг. Відкриті інституційні та тематичні архіви. Тематичний пошук наукових публікацій в Crossref. Перевірка DOI публікації. Реєстрація в ORCID та заповнення профілю автора. Експорт списку публікацій з Google Scholar та ін.

2. Можливості платформи Web of Science для дослідницької діяльності. Основні характеристики платформи та центральної бази даних Web of Science Core Collection. Створення особистого профіля користувача. Пошук наукових публікацій за заданою темою. Аналіз отриманої інформації. Збереження необхідних даних. Доступ до повних текстів наукових публікацій. Оптимізація роботи: збереження історії пошуку, створення автоматичних сповіщень про нові публікації та цитування.

3. Можливості наукометричної бази даних Scopus для дослідницької діяльності. Основні характеристики бази. Загальні правила пошуку. Пошук наукових публікацій за заданою темою. Аналіз отриманої інформації. Збереження необхідних даних.

 

Поглиблений курс:

1. Розширений пошук в Scopus та Web of Science. Використання логічних операторів та складного пошуку. Пошук за бібліографією. Визначення найбільш топових наукових тем у світі. Пошук грантів засобами платформи Web of Science та ін.

2. Профіль автора ResearcherID в Publons, синхронізація публікацій з ORCID, ідентифікатори автора та показники публікаційної активності. Можливі складнощі пошуку за автором та шляхи їх вирішення. Аналіз публікаційної діяльності вченого та групи вчених, створення та інтерпретація звітів по цитуванню (цитування, індекс Хірша та ін.). Створення, корегування та можливості профіля автора Web of Science Researcher ID в Publons: списки публікацій, метрики, рецензування.

3. Профіль автора Scopus ID. Можливі складнощі пошуку за автором та шляхи їх вирішення. Корегування профілю автора на платформі Scopus. Синхронізація публікацій з ORCID.

4. Підбір журналу для публікації у Scopus та Web of Science. Перевірка «хижацьких видань». Інструменти підбору журналу для публікації сервісами Match в End Note, Master Journal List у Web of Science, Journal finder від Scopus Elsevier, Journal Suggester від Springer, за допомогою аналітичних інструментів SCImago Journal & Country Rank (Scopus) та Journal Citation Reports (Web of Science) та ін.

5. Сервіси для редагування текстів. Оформлення бібліографічних посилань у наукових роботах за ДСТУ 8302:2015, APA та іншими міжнародними стилями. Використання бібліографічних менеджерів End Note, Zotero, Mendeley та ін.

6. Використання ChatGPT та подібних інструментів на базі штучного інтелекту (ШІ) в наукових роботах.

7. Перевірка наукових текстів на плагіат. Академічна доброчесність. Можливості безкоштовних сервісів та перевірка текстів сервісом Unicheck.