12 грудня 2017 року
Зала вченої ради
12 грудня 2017 року в межах проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем», приуроченої до 110-річчя початку видання «Словаря української мови», директор бібліотеки Опришко Тетяна Сергіївна виступила із презентацією бази даних оцифрованих творів Бориса Грінченка.
У своєму виступі вона зазначила, що упродовж останніх двох років бібліотекою Університету реалізовується проект з оцифрування творів Бориса Грінченка, метою якого є cтворення інформаційно-бібліотечних ресурсів, присвячених життю і діяльності Бориса Грінченка та забезпечення доступу до них з метою популяризації творчої спадщини видатного українського діяча.
Проектом передбачено переведення у цифрову форму друкованих видань за тематикою Проекту з фондів бібліотек-учасниць, формування електронної колекції цифрових аналогів рідкісних видань, формування збірки електронних версій окремих праць Бориса Грінченка, створення бібліотечно-інформаційної добірки електронних матеріалів щодо постаті Грінченка.
В ході презентації була продемонстрована повнотекстова електронна колекція спадщини Бориса Грінченка, яка представлена у електронному каталозі бібліотеки Університету. База даних «Твори Бориса Грінченка» містить 44 видання рідкісних та цінних видань другої половини ХІХ – середини ХХ ст., зокрема:
Чайченко, Василь. Під хмарним небом : вірші / В. Чайченко. - Львів: Друкарня Наукового товариства імені Шевченка, 1893. - 218 с.
Словник української мови 1927 р. та ін.
До електронної колекції увійшли оцифровані видання з фонду бібліотеки Університету, музею Університету, бібліотеки Національної історичної бібліотеки України та ін.
На сьогодні для входу до цієї Бази даних потрібно авторизуватися в електронному каталозі або відвідати сторінку е-ресурсів на сайті бібліотеки.
Пошук можна здійснювати за автором, який включає в себе всі варіанти прізвища (українською та російською мовами) та пошук за псевдонімом; за назвою та ключовим словом.
Проект продовжує функціонувати, до нього долучаються волонтери, які готові поповнювати ресурс власноручно оцифрованими виданнями не лише творів Бориса Грінченка, а й Марії Загірньої та в цілому на тему грінченкіани. В майбутньому планується переведення оцированих видань в інші формати для роботи лексикографів та мовознавців з власне текстами того часу, адже вони є багатим предметом для наукових досліджень.
Кожен небайдужий грінченківець має можливість долучитися до проекту, надавши посильну допомогу у популяризації творчості Великого педагога і Просвітителя.
Презентація "База даних оцифрованих творів Бориса Грінченка"