11 березня 2025 року
Бібліотека Університету Грінченка
11 березня 2025 року в Університеті Грінченка відбулася чергова зустріч у межах проєкту «Жива бібліотека», гостем якої був наш герой-захисник Олексій Лук’янець на позивний Лука, офіцер 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка «Буревій».Цей проєкт, започаткований у Данії, надає можливість «читати» реальних людей – слухати їхні історії, спілкуватися, ставити запитання та дізнаватися про унікальні досвіди з перших уст.
Модерувала захід директор бібліотеки Тетяна Опришко. На зустрічі були присутні студенти І та ІІ курсів Факультету журналістики спеціальностей «Реклама і зв’язки з громадськістю», «Журналістика», а також співробітники університету та всі охочі.
Перед початком розмови всі присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у війні Росії проти України.
Життєвий шлях та військовий досвід Олексія Лук’янця
Олексій Лук’янець народився у місті Люботин, що на Харківщині. У 2010 році закінчив Люботинську гімназію №1, після чого вступив до Академії внутрішніх військ МВС України, яку закінчив за спеціальністю «Управління підрозділами» та здобув звання лейтенанта.
Його військова кар’єра розпочалася ще у 2010 році. Він пройшов шлях від курсанта до офіцера, начальника секції персоналу бригади, який воював у найгарячіших точках війни – під час оборони Харківщини, у боях за Бахмут та на Запоріжжі.
Під час зустрічі Олексій поділився своїми спогадами про Революцію Гідності, де він перебував по інший бік барикад як військовослужбовець внутрішніх військ. Він відверто розповів про ті події, про накази, які отримував, та важливість мати критичне мислення, під час осмислення та переосмислення подій, висвітлених ЗМІ в умовах інформаційної війни.
Війна 2014 і 2022 років: виклики та бойові будні
Олексій розповів про події 2014 року, зокрема, про спроби захоплення Харківської ОДА проросійськими силами та антитерористичну операцію, яка дозволила зберегти Харків у складі України.
Особливу увагу присутні приділили подіям 24 лютого 2022 року – дня, який назавжди змінив життя кожного українця. Олексій поділився своїм бойовим досвідом, розповів про найважчі моменти війни, зокрема, про знищення ворожої техніки, як-от важкої вогнеметної системи ТОС-1А «Солнцепек».
Військовий побут та моральна стійкість
Говорили і про побут військових – як підтримується порядок у підрозділі, як командири мотивують бійців та як важливо не втрачати дисципліну. Олексій зазначив, що навичка дотримуватися порядку напряму впливає на виконання бойових завдань.
Цікавим виявилося обговорення теми тварин на фронті. Студентів найбільше привабили фото та відео з чотирилапими друзями. Наш гість розповів про кота, який жив разом із його підрозділом та про своє давнє захоплення всіма тваринами, навіть, такими екзотичними, як павук тарантул та змія.
Після війни та поради молоді
На завершення Олексій поділився своїми думками щодо майбутнього, суспільних викликів та відновлення після війни. Він побажав нашим студентам зберігати внутрішню стійкість та завжди бути Людьми.
Зустріч відбулася у теплій, емоційній атмосфері. Вона ще раз довела, наскільки важливо говорити про війну, про тих, хто її наближає до перемоги, і пам’ятати про подвиги наших захисників.