Історія бібліотеки

Презентація бібліотеки

Про бібліотеку

Бібліотека заснована в 1939 році як бібліотека Київського міського інституту вдосконалення вчителів. У зв'язку з реорганізацією в 2002 році бібліотека ввійшла до складу Київського міського педагогічного університету імені Б.Д. Грінченка, який у 2010 році було перейменовано в Київський університет імені Бориса Грінченка. У 2023 році утворений Київський столичний університет імені Бориса Грінченка шляхом злиття Київського університету імені Бориса Грінченка та Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв». 

 

Структура : бібліотека складається з чотирьох фондоутримувачів - Головна бібліотека та філії, розташовані в структурних підрозділах університету.

Фонди:

Загальний документний фонд бібліотеки складає 191 796 прим. (станом на 31.12.2022 р.). Фонди бібліотеки комплектуються відповідно до профілю університету (навчальними, науковими, літературно-художніми, періодичними, рідкісними та цінними виданнями, дисертаціями, авторефератами), а також за допомогою дарунків меценатів, викладацького складу, студентства та шанувальників бібліотеки.

Щороку передплачується понад 140 фахових періодичних видань на замовлення структурних підрозділів університету.

У фонді Бібліотеки збереглися видання другої половини ХІХ - початку ХХ ст., що є окрасою бібліотечного фонду.

У 2019 р. завдяки меценатам Бібліотека отримала в подарунок перших 24 словники української мови та започаткувала унікальну колекцію, яка продовжує поповнюватися та станом на травень 2020 року має понад 80 унікальних раритетів. Родзинкою колекції є 2-е та 3-те видання "Словаря української мови" Б. Грінченка (1924 р.). Перше видання було передано Бібліотеці у 2017 році. Загалом фонд рідкісних та цінних видань Бібліотеки налічує 211 примірників. Усі вони внесені до повнотекстової електронної колекції рідкісних та цінних видань, яка поповнюється також власними силами співробітників Бібліотеки.

З 2017 року підтримує та наповнює БД оцифрованих творів Бориса Грінченка, яка налічує вже 58 примірників. В рамках соціально проекту «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською» на сайті бібліотеки розміщено аудіокниги класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми. 

 

Е-ресурси бібліотеки:

Бібліотека завжди орієнтується на свого користувача та прагне бути ближче і доступніше кожному. Саме тому активно розвиває свою присутність у цифровому світі. До послуг користувачів:

Електронний каталог 

Електронний репозиторій - доступ з локальної мережі університету

Інституційний репозиторій

 

Бібліотека надає доступ до таких баз даних:

Web of Science 

Scopus 

БУДСТАНДАРТ Online 

LIBRARIA™ – електронний архів української історичної періодики 

 

Перевірка на плагіат  Бібліотека Університету здійснює перевірку наукових текстів на виявлення плагіату сервісами Unicheck та Strike Plagiarism. Перевірку проходить вся наукова друкована продукція видавництва Університету, дисертації на здобуття наукового ступеня поданих до захисту у спеціалізованих вчених радах Університету, наукові періодичні видання Університету, а також студентські випускові роботи. Окрім того, Бібліотека надає додаткову освітню послугу з перевірки на плагіат для сторонніх користувачів. Матеріали для перевірки можна надсилати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Активно спілкується з читачами в соціальних мережах – має сторінки в Facebook та Instagram. Співпрацює з громадськими організаціями – АртХаус трафік, Посольства Німеччини, Швейцарії, Британії в Україні, а також бібліотеками закордонних університетів, зокрема Лімерікського технологічного університету (Ірландія) та ін., проводить кінопокази та тренінги, спільні заходи зі структурними підрозділами Університету та міськими освітніми закладами; інтерактиви для студентів, книжкові презентації.

 

Вдосконалюється й сама – співробітники проходять підвищення кваліфікації, корпоративні тренінги, обмінюються досвідом роботи зі столичними та регіональними вузами. Співробітники бібліотеки є основними тренерами Програми підвищення кваліфікації для науково-педагогічних та наукових працівників в Університеті Грінченка. Надають низку послуг для науковців, зокрема, підбору журналу для публікації у Scopus та Web of Science, пошуку літератури та ін.  Також співробітники навчають студентів – проводять щороку навчальні заняття для першокурсників з основ користування послугами Бібліотеки, академічної доброчесності, тренінги для викладацького колективу з користування передплаченими базами даних, навчальні вебінари та багато іншого.

 

Бібліотека Університету Грінченка є однією з понад 9200 університетських бібліотек світу, які в 2020 році включені до Каталогу університетського бібліотека UniRank , опублікованого за посиланням .

 

 

Бібліотека заснована в 1939 році як бібліотека Київського міського інституту вдосконалення вчителів. Основою фондів стала література курсів удосконалення вчителів, які працювали протягом 1923-1933 рр. Із реорганізацією цього закладу в 1991 році бібліотека є структурним підрозділом Київського міжрегіонального інституту вдосконалення вчителів, який з 1993 року носить ім’я видатного українського письменника, педагога, фольклориста, громадського діяча Б.Д. Грінченка.

У зв'язку з реорганізацією в 2002 році бібліотека ввійшла до складу Київського міського педагогічного університету імені Б.Д. Грінченка, який у 2010 році було перейменовано в Київський університет імені Бориса Грінченка.

У 2023 році утворений Київський столичний університет імені Бориса Грінченка шляхом злиття Київського університету імені Бориса Грінченка та Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв». 

В результаті поетапного розвитку бібліотека набуває форм сучасної високотехнологічної інформаційної системи, яка на сьогодні включає : головне приміщення бібліотеки та три бібліотеки-філії.

Єдиний бібліотечний фонд становить близько 216 тис. одиниць книжкової продукції, авторефератів, монографій, підручників, посібників, матеріалів на електронних носіях. Особливу цінність становить фонд рідкісних видань (156 примірників). Зокрема Енциклопедичний словник Ф.Брокгауза і І.Ефрона 1896-1904 рр видання, твори В.Шекспіра, І.Гете, Дж.Байрона мовою оригіналу, книги з педагогіки, датовані ХІХ ст.

Щорічно фонд бібліотеки поповнюється на 10 тис.примірників, передплачується близько 200 комплектів (135 назв) періодичних видань.

 

В читальній залі головного приміщення бібліотеки (вул. Левка Лук’яненка, 13-б) облаштовано 25 робочих місць для роботи з електронними ресурсами.

В усіх підрозділах бібліотеки до послуг користувачів облаштовані робочі місця з доступом до мережі Інтернет.
В приміщенні філії №2 (бул. І. Шамо, 18/2) - 15 робочих місць.
В фаховому коледжі "Універсум" (пр. Леоніда Каденюка, 16) - 7 робочих місць.