Фонди бібліотеки

Бібліотека отримала воістину безцінні дарунки - унікальну колекцію українських словників і граматик виданням від 1883 р. до 1978 р., віднайдену, дбайливо зібрану та викуплену в букіністів  Ганною Росенко та  Сергієм Ночовкіним  - меценатами, друзями та партнерами Університету.

Росенко Ганна Миколаївна - директор  Міжнародної школи мистецтв «Монтесорний центр» співголова оргкомітету Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни», голова оргкомітету Всеукраїнського відкритого конкурсу образотворчого мистецтва #МИСТЕЦТВО, співголова оргкомітету Всеукраїнського відкритого конкурсу ім. С.С. Прокоф'єва, голова оргкомітету Всеукраїнського відкритого вокального конкурсу «VOCAL.UA».

Ночовкін Сергій Анатолійович  Phd, MBA - головний режисер Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» та  Всеукраїнського відкритого конкурсу імені С.С. Прокоф'єва.
 
Родзинкою колекції є 2, 3, 4 і 5 видання  "Словаря української мови" Б. Грінченка (1924, 1925, 1927-1928 і 1937 рр.) . Перше видання словника  було передано Г. Росенко, С. Ночовкіним, Р. Станкович-Спольською та В. Матюхіним до Бібліотеки у 2017 році.

Пропонуємо список літератури з обмінно-резервного фонду Бібліотеки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка для книгообміну з бібліотеками України.

 

З питань книгообміну звертатися до відділу комплектування.

Контактна особа: Лавріненко Юлія Іванівна, провідний бібліотекар, Тел.: +38 (044) 485-21-99

Замовлення на видання надсилайте на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  

ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ обмінно-резервного фонду Бібліотеки Університету Грінченка (у вкладеному файлі)

 

handtohand

 

 

 

 

kozlov

 

 

Введенский А., ed. (1892) Стихотворенія И.И. Козлова. Изданіе А.Ф. Маркса, Санкт-Петербург.

 

 

 

 

 

gettner

 

 

Геттнеръ Г. (1896) Исторія всеобщей литературы XVIII въка. Томъ 1. Англійская литература (1660—1770). Издание О.Н Поповой, Санкт-Петербургъ.

 

 

 

 

  ra000 1

 

 

Фивегер Г., Бэр А., eds. (1900) Арифметика и алгебра. Том 1. Изд. Г.В.Гольстена, Санкт-Петербург.

 

 

 

 

 pipin

 

 

Пыпин А.Н. (1903) Исторія русской литературы. Томъ IV. Типограф. М.М. Стасюлевича, Санкт-Петербург.

 

 

 

   

ra000 1 copy

 

 

Бецольд К. (1904) Ассирия и Вавилония. Типограф. Акц. Общ. Брокгауз-Ефрон, Санкт-Петербург.

 

 

 

   

grave

 

 

 

Граве Д. (1913) Элементарный курсъ теоріи чиселъ. Типографія Императорскаго Университета, Киев-Одесса. 

 

 

 

 

Magnickii

 

  

 

Магницкий Л.Ф. (1914) Арифметика Магницкого. Изд. П.Баранова , Москва.

 

 

 

  

ist rus ped

 

   

 Каптерев П.Ф. (1915) Исторія русской педагогіи. Изд-во О. Богдановой, Санкт-Петербург.

 

 

  

 

 

kiselev

 

 

 

Киселевъ А. (1916) Систематическій курсъ арифметики. Изд. т-ва В.В. Думновъ, Москва-Петроград.

 

 

 

  

 ra0001

 

 

Пачовський Д.Р. (1917) Ілюстроване українське письменство в життєписах. Українська видавнича спілка в Канаді, Вінніпег.

 

 

    

rasrutin

 

 

 

ІМГ, І.М. (1924) Страшний монах Распутін і упадок російського царату. Prosvita, Edmonton.

 

 

 

   

ogienko1 copy

 

 

Огієнко І. (1936) Наука про рідномовні обов'язки: Рідномовний катехизис для вчителів, робітників пера, духовенства, адвокатів, учнів і широкого громадянства. АТ «Обереги», Київ.

 

 

 

 

 

IMG 5249

 

У фонді бібліотеки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка і донині збереглися видання другої половини ХІХ – початку ХХ ст., надруковані гражданським шрифтом, які є окрасою університетської бібліотеки. До книжок гражданського друку належать видання XVIII-початку ХХ ст., а саме до 1923 року включно ( до початку реєстрації творів друку книжковою палатою України ).

 

З метою розкриття змісту фонду рідкісних видань бібліотекою було підготовлено каталог  Рідкісні і цінні видання (1863 – 1940 рр.) з фонду бібліотеки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка

 

Співробітники бібліотеки Університету розпочали роботу по створенню повнотекстової електронної колекції рідкісних і цінних видань зі своїх фондів.

 

 Окрім того, найбільшою цікавинкою фонду Рідкісних та цінних видань є колекція словників, що була започаткована завдяки справжнім друзям та партнерам Університету, головним меценатам нашої Бібліотеки - Сергієм Ночовкіним та Ганною Росенко. Під час святкування 145-річчя Університету та 156-річчя від дня народження Бориса Грінченка вони передали до Бібліотеки унікальну колекцію українських словників від 1912 р. до 1978 р., віднайдену, дбайливо зібрану та викуплену в букіністів. Родзинкою колекції є 2-е та 3-тє видання "Словаря української мови" Б. Грінченка (1924 р.), перше видання було передано до Бібліотеки в 2017 р.

З повним переліком словників можна ознайомитися тут.

З часом всі їх Бібліотека оцифрує та викладе у вільний доступ, а наразі зі словниками можна попрацювати в нашій читальній залі.

Приходьте та доторкніться до генетичного коду української мови особисто!

 

slovnyk1  slovnyk2  slovnyk3