Е-ресурси
Доступ до інформаційних ресурсів
В локальній мережі університету відкритий доступ до таких інформаційних ресурсів:
Передплачений доступ до Web of Science компанії Clarivate Analytics — платформи, на якій розміщено бази наукової літератури і патентів з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.
Центральною частиною платформи є наукометрична, реферативна, міжнародна база даних Web of Science Core Collection WoS (CC), яка включає в себе понад 18000 провідних журналів.
В рамках передплати надається доступ до таких баз даних та он-лайн утиліт:
- Science Citation Index Expanded (1970-2016);
- Social Science Citation Index (1970-2016);
- Arts and Humanities Citation Index (1975-2016);
- Conference Proceedings Citation Index (1990-2016);
- Book Citation Index (2003-2016);
- Russian Science Citation Index (2002-2016);
- SciELO Citation Index (1980-2016);
- Emerging Sources Citation Index (2015-2016);
- Korean Journal Index (1980-2016);
- Chinese Science Citation Database (1989-2016);
- Journal Citation Reports (2004-2014);
- Derwent Innovations Index (дані по патентах, 1963-2016);
- Medline® (1950-2016);
Утиліти:
- EndNote Online (утиліта для організації бібліографії та управління довідковими матеріалами);
Інструкція для користувачів (російською мовою)
Як зареєструвати профіль на платформі Web of Science
Пошук у Web of Science (за темою, автором, назвою, DOI та інш.)
Повний відеодовідник семінарів по ресурсах Thomson Reuters для наукових досліджень на каналі YouTube WOKtrainingsRussian
З серпня 2019 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відкрито доступ до наукометричної бази Scopus Elsevier на 2019-2020 навчальний рік.
Scopus — це реферативна база даних і наукометрична платформа, що була створена в 2004 р. видавничою корпорацією Elsevier (заснованою в 1880 р., м. Амстердам, Нідерланди). Scopus містить понад 54 млн. реферативних записів. В базі даних вже проіндексовано біля 22 тис. назв наукових журналів 5 тис. видавництв, 400 книжкових серій та 6,4 млн. праць конференцій. Видання індексуються з різним хронологічним охопленням, найповажніші наукові часописи представлені архівами, починаючи з першого випуску першого тому. Наукометричний апарат Scopus забезпечує облік публікацій науковців і установ, у яких вони працюють, та статистику їх цитованості.
Доступ до бази даних Scopus відтепер можна отримати з будь-якого комп’ютера та через бездротові Wi-Fiмережі на території Університету за посиланнями: www.scopus.com
"Платформа Scopus: базові можливості пошуку" — посібник для наукових співробітників
З січня 2020 року за підтримки МОН України усім установам, які мають передплату на Scopus та Web of Science, відкрито доступ до повнотекстових ресурсів одного з найбільших світових видавців академічних і науково-популярних книг та журналів Springer Link, а саме:
- журналів Springer 1997-2020 рр.; - електронних книг Springer 2017 р.
Відтепер усі передплачені 9662 назви книг доступні з локальної мережі Університету.
Доступ до порталу можна отримати з будь-якого комп’ютера та через Wi-Fi мережі на території Університету за посиланнями: https://link.springer.com/
Київський університет імені Бориса Грінченка отримав офіційний доступ до онлайн сервісу нормативних документів БУДСТАНДАРТ Online. Сервіс БУДСТАНДАРТ Online дозволяє мати цілодобовий доступ до актуальних версій нормативних документів у галузі проектування, будівництва, охорони праці, пожежної безпеки, екології, енергетики, інформаційної безпеки. Онлайн-ресурс містить актуальні нормативні, законодавчі та довідкові документи України (ДБН, ДСТУ, ГОСТ, ВСН, СОУ, ISO, ДСТУ EN, санітарні норми і правила, технологічні карти, накази та багато іншого), додатково надається допомога в отримані офіційних копій діючих міжнародних стандартів. За допомогою Покажчиків нормативних документів можна швидко отримати найактуальнішу інформацію щодо діючих в Україні документів із тематики та галузей, що представляють інтерес в процесах навчання та наукових досліджень.
Доступ до сервісу можна отримати з будь-якого комп’ютера та через Wi-Fi мережі на території Університету за посиланнями: http://online.budstandart.com/ru
Для входу в особистий кабінет необхідно використати логін: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , пароль: 092019.
За консультацією щодо використання сервісу прохання звертатися до Опришко Тетяни Сергіївни, директора бібліотеки, тел. 485-21-99, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
або Складанного Павла Миколайовича, старшого викладача кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки ФІТУ тел. 461-02-34 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
З січня 2021 року в Київському університеті імені Бориса Грінченко надано річний доступ до ресурсів повнотекстової електронної БД книг на платформі ScienceDirect компанії Elsevier. Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки України.
ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів.
Користувачам надано доступ до майже 39 тис наукових видань: електронних книг Elsevier (eBooks), книжкових серій (Book Series), довідкових видань (Handbook), навчальних посібників (Textbooks) тощо.
Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість медичних статей на платформах інших видавництв.
Авторизація на сайті https://www.sciencedirect.com/ здійснюється за логіном та паролем наукометричної бази Scopus.
З питань підключення до бази прохання звертатися до зав. відділу Бібліотеки Литвинової Анастасії Володимирівни Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тестовий доступ:
З 30 травня 2019 року бібліотеці Університету надано доступ до «Інформаційого ресурсу» – повнотекстової електронного архіву української історичної періодики LIBRARIA™ з комплексом пошукових засобів на описовому та контекстному рівнях, розташованого у мережі Інтернет за адресою: https://libraria.ua
Доступ надається з локальної мережі Університету.
LIBRARIA™ - третя за рік база даних, підключена університетською бібліотекою, з метою поглиблення доступу до відкритих джерел та розширення наукового пошуку студентського та викладацького складу Університету.
З лютого 2020 року стартував тримісячний тестовий доступ до журналів видавництва - Wiley - одного з найдавніших академічних видавництв у світі, яке має багату історію та захоплюючу колекцію контенту та рішень для науки, вищої освіти та бізнесу.
В рамках тестового доступу доступна найбільша колекція журналів Wiley, а це понад 1 500 назв сучасних журналів. Доступні також архіви журналів з 1997 року до сьогодні. За тематичним спрямуванням журнали охоплюють всі предметні напрямки сучасної науки.
Доступ можливий лише у локальній мережі Університету і забезпечується через платформу Wiley Online Library.
З 25 травня 2020 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відкрито тримісячний доступ до науково-дослідних баз даних від компанії EBSCO : Academic Search Ultimate та Business Source Ultimate.
Доступ ви можете отримати з університетської мережі або з домашніх комп'ютерів чи мобільних пристроїв авторизувавшись за посиланням: http://search.ebscohost.com/:
Логін: databasesbgku
Пароль: 1439#dksl!
Academic Search Ultimate - це надійна багатопрофільна академічна база даних, яка пропонує дослідникам та студентам велику колекцію з 10 000+ повнотекстових журналів із сотень наукових досліджень, таких як наука про тварин, антропологія, біологія, інженерія, етнічні та полікультурні дослідження, право, математика, музика, психологія, релігія та філософія, наука і техніка та багато іншого.
Business Source Ultimate надає студентам та дослідникам більш широку, більш глобальну перспективу в їхніх бізнес-дослідженнях, допомагаючи відстежувати тенденції бізнесу та теми у всьому світі, використовуючи тисячі повнотекстових журналів з Європи, Азії, Океанії та Латинської Америки. Окрім повнотекстових журналів, база включає звіти про дослідження ринку, галузеві звіти, звіти про країну, профілі компаній, SWOT-аналізи та збір відеороликів Associated Press, що охоплюють широкий спектр тем.
Запрошуємо усіх скористатися можливістю та попрацювати із актуальними джерелами інформації!