У фонді бібліотеки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка і донині збереглися видання другої половини ХІХ – початку ХХ ст., надруковані гражданським шрифтом, які є окрасою університетської бібліотеки. До книжок гражданського друку належать видання XVIII-початку ХХ ст., а саме до 1923 року включно ( до початку реєстрації творів друку книжковою палатою України ).
З метою розкриття змісту фонду рідкісних видань бібліотекою було підготовлено каталог Рідкісні і цінні видання (1863 – 1940 рр.) з фонду бібліотеки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка
Співробітники бібліотеки Університету розпочали роботу по створенню повнотекстової електронної колекції рідкісних і цінних видань зі своїх фондів.
Окрім того, найбільшою цікавинкою фонду Рідкісних та цінних видань є колекція словників, що була започаткована завдяки справжнім друзям та партнерам Університету, головним меценатам нашої Бібліотеки - Сергієм Ночовкіним та Ганною Росенко. Під час святкування 145-річчя Університету та 156-річчя від дня народження Бориса Грінченка вони передали до Бібліотеки унікальну колекцію українських словників від 1912 р. до 1978 р., віднайдену, дбайливо зібрану та викуплену в букіністів. Родзинкою колекції є 2-е та 3-тє видання "Словаря української мови" Б. Грінченка (1924 р.), перше видання було передано до Бібліотеки в 2017 р.
З повним переліком словників можна ознайомитися тут.
З часом всі їх Бібліотека оцифрує та викладе у вільний доступ, а наразі зі словниками можна попрацювати в нашій читальній залі.
Приходьте та доторкніться до генетичного коду української мови особисто!