Бази даних наукових публікацій:
Бази даних відкритого доступу
DOAJ (Directory of Open Access Journals)E-LIS (E-Prints in Llibrary and Information Science) – директорія журналів вільного доступу. Надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами.
Hindawi Publishing Journals – більше 100 рецензованих журналів із інженерії, математики, фізики, природничих наук та медицини у відкритому доступі.
Internet Public Library – сервісний центр публічних послуг та навчальне середовище.
Використання глибинних пошукових систем для наукових досліджень – інформація про різноманітні пошукові системи та бази даних, де можна ознайомитися із дослідженнями у різних галузях науки безкоштовно.
SPN (Social Psychology Network) – соціальна та навчальна мережа з психології.
RePEc – інтернет-проект, присвячений систематизації дослідницьких робіт в області економіки. Основою проекту є децентралізована база даних робочих документів, статей, книг (глав) і програмних продуктів. Значна частина матеріалів RePEc знаходиться у вільному доступі. База даних RePEc забезпечує доступ до більш ніж 850000 різних матеріалів з економіки, фінансів, менеджменту та маркетингу.
InTech – один із найбільших видавців книг із відкритим доступом у галузі науки, техніки та медицини.
ScienceDirect — одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників.
arXiv.org – найбільший безкоштовний архів електронних публікацій наукових статей та їх препринтів. ArXiv підтримується бібліотекою Корнельського університету під керівництвом науково-консультативної ради архіву та консультативної групи щодо стійкості архіву, а також за допомогою численних модераторів тем. Наукова тематика архіву включає астрономію, фізику, математику, інформатику, кількісну біологію, статистику та фінансову математику.
Scientific Reports – онлайн-журнал відритого доступу, який видається Nature Publishing Group. У Scientific Reports публікуються дослідження з усіх областей природничих наук.
CogPrints – відкритий електронний архів, який містить роботи з галузі психології, лінгвістики, комп`ютерних наук, філософії тощо.
CiteSeerX – електронна бібліотека та пошукова система для наукових та навчальних робіт, переважно в галузі комп'ютерної науки та інформатики.
e-LiS – міжнародний репозиторій відкритого доступу для академічних робіт на тематику Бібліотека та Інформаційні науки, у якому користувачі можуть шукати, отримувати доступ та архівувати повнотекстові документи.
Directory of Open Access Books – пошуковий сервіс книг відкритого доступу, які можуть бути знайдені будь-де. Даний сервіс дає змогу шукати книгу за описом та дозволяє завантажувати книги із сайту видавця.
Journals for Free – це каталог журналів з відкритим доступом, який вже містить більше ніж 15900 доступних журналів.
WorldWideScience – це світовий науковий пошуковий сервіс, який складається із національних та міжнародних наукових баз даних та порталів.
HEDBIB – міжнародна бібліографічна база даних з вищої освіти. База даних постійно оновлюється і надає своїм користувачам доступ до останніх наукових досліджень в області вищої освіти (для статей, які розміщенні у відкритому доступі, додається посилання на повний текст відповідних досліджень).
Електронні бібліотеки:
Електронні бібліотеки України
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України
Наукова електронна бібліотека НБУВ
Науково-педагогічна електронна бібліотека з питань педагогіки, психології та освіти (ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського)
Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого – провідний державний культурний, освітній, науково-інформаційний заклад. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами, яка обслуговує найширші верстви населення. Бібліотекою запущено інтегрований ресурс – електронну бібліотеку «Культура України», яка орієнтована на широкі кола користувачів і на меті якої здійснення просвітницької, наукової та довідкової роботи.
Бібліотечні інтернет-ресурси (бібліотека Верховної Ради України)
Відкрита книга – безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української та світової літератури. Портал розміщує лише ті літературні твори, які перейшли у суспільне надбання. Матеріали можна завантажити у форматах pdf, fb2, doc, epub.
Електронна бібліотека Чтиво — вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури
Бібліотека оригіналів та перекладів творів світової літератури – окрім художніх творів та белетристики, тут є ще й роботи з філології та філософії.
Поетика – поетична бібліотека українською мовою. Створена восени 1998 року, коли, за словами її засновника Романа Косаренка, у світовій павутині майже неможливо було знайти й десяток українських поезій.
Ізборник – проект електронної бібліотеки давньої української літератури (історія України IX-XVIII ст., першоджерела та інтерпретації). Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю.
1576 – постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу
Інститут проблем сучасного мистецтва – науково-дослідна установа в Україні, що здійснює фундаментальні наукові дослідження у галузі всіх видів сучасного мистецтва, практичні і пошукові студії, спрямовані на розвиток професійного сучасного мистецтва й архітектури, впровадження нових мистецьких технологій і практик, розвиток національної культури, підготовку та видання монографій і збірників наукових праць з магістральних напрямів наукової діяльності Інституту, підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації зі спеціальності теорія та історія культури.
Наукова періодика України – загальнодержавна технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки наукових періодичних видань України.
Мислене древо – багатоцільовий український сайт для науки та освіти. Сайт розроблено і підтримується групою українських фахівців в галузі комп’ютерних технологій і гуманітарних наук – групою «Мисленого древа»
Перелік електронних бібліотек за різними напрямами знань
Закордонні бібліотеки
Open Access Publishing in European Networks – інтернет-бібліотека та видавнича платформа, яка містить академічні книги у вільному доступі. OAPEN співпрацює із видавцями книг для створення якісної колекції книг із відкритим доступом.
- Мистецтво
- Право
- Лінгвістика
- Математика та Наука
- Економіка, Фінанси та Менеджмент
- Соціальні науки
- Гуманітарні науки
- Література та Літературознавство
Internet Archive – цей портал може похвалитися понад трьома мільйонами текстів, більше, ніж мільйоном відео і такою ж кількістю аудіозаписів.
Project Gutenberg – громадська ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Більшість одиниць цієї колекції – повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається робити максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, які можна завантажувати на комп'ютерах різних типів.
OpenLibrary – бібліотека творів класичної літератури, налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.
Електронна бібліотека української літератури Торонтського університету (Канада) – особистий проект професора університету Максима Тарнавського. Бібліотека створена для забезпечення вільного і безкоштовного доступу до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до українськомовних текстів обмежений.
Бібліотека Університету Аделаїди містить роботи з літератури, філософії, релігії, історії та інших тематик, а також твори художньої літератури мовою оригіналу.
Бібліотека Пенсильванського університету налічує більше двох мільйонів безкоштовних електронних книг, тематика – від історії до юриспруденції та медицини. Книги можна завантажити у форматі zip або txt.
Bartleby пропонує доступ до художньої та наукової літератури.
E-Books Directory – це щоденно зростаючий список посилань на вільно доступні е-книги, документи та лекції. На сьогоднішній день доступно 10241 електронних книг у 678 категоріях.
EBook-Café – на цьому порталі знаходиться колекція класичної літератури, яку можна читати чи завантажувати в необмеженій кількості.
Free Microsoft EBooks – колекція безкоштовних книг від Microsoft. Література, розміщена на цьому сайті, розповідає більше про можливості найпопулярніших продуктів компанії – Windows та Office.
Open Culture – на цьому сайті ви знайдете понад 800 безкоштовних електронних книг, в тому числі безліч шедеврів художньої літератури, поезії і науково-популярної літератури.
The New York Public Library: більш ніж 1000 безкоштовних книг у різних форматах
Google Books: у пошуку вкажіть ‘full preview books’, якщо книга, яку ви шукаєте не захищена авторськими правами - можете її використовувати
Open Library: добірка класичної літератури
ManyBooks: іще одна велика колекція безкоштовної літератури
7 онлайн-бібліотек, на яких можна читати і завантажувати книги безкоштовно
Ресурси відкритого доступу:
Українські репозиторії
Загальноакадемічний портал наукової періодики
Електронний архів Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Електронна бібліотека Житомирського державного університету імені І.Франка
Електронний архів Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
Науковий репозитарій Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича
Цифровой репозиторий Харьковской национальной академии городского хозяйства (ХНАГХ)
Інституційний репозитарій Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя
Електронний архів Одеського національного університету iмені І.І. Мечникова
Інституційний репозитарій Української академії банківської справи Національного банку України
Електронний архів Сумського державного університету
Цифровий архів Національного університету "Острозька академія"
Інституційний репозіторій Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля
Енциклопедії онлайн
Енциклопедія Українознавства – невичерпне джерело наукової інформації про матеріальне, культурне й політичне життя українського народу з незапам’ятних часів аж до 60-х років ХХ ст. Створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі.
Энциклопедия Кругосвет – російськомовна універсальна науково-популярна онлайн-енциклопедія.
Scholarpedia – англомовна онлайн-енциклопедія.
Encyclopædia Britannica – найбільш повна та найстаріша універсальна англомовна онлайн-енциклопедія.
Електронні книги різними мовами
Книги англійською мовою
Англійська мова - одна з найпоширеніших мов у світі. Ті, хто прагне вдосконалити знання за допомогою творів Шекспіра чи Стівена Кінга, можуть скористатися такими сайтами:
http://www.bookyards.com/en/welcome#.Vb_H1vntmko
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
Для дітей ресурс
http://ww1.childrenlibrary.org/ пропонує дитячі електронні та аудіо книги.
Книги польською мовою
Поціновувачі польської літератури, а також ті, хто вивчає польську мову, можуть завантажити безкоштовно книги на:
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
Книги французькою мовою
Шанувальникам французької літератури варто користуватися такими ресурсами:
http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/
Тут можна знайти не лише твори французьких письменників, а й перекладені на французьку мову твори світових класиків.
Книги німецькою мовою
Любителі німецької культури можуть знайти твори своїх улюблених письменників в оригіналі на ресурсах:
https://www.deutsche-digitale-bibliothek.de/
Книги китайською мовою
Можна знайти багато цікавого на сайті Національної бібліотеки Китаю
Мультимедійний контент: легально і безкоштовно
Пропонуємо добірку легальних стоків із ліцензіями Creative Commons та Free Art License, де можна безкоштовно завантажувати різні типи інформації та використовувати їх для оформлення матеріалів для власного блогу чи сайтів неприбуткових громадських організацій.
Free Music Archive – Інтерактивна бібліотека аудіо файлів налічує понад 600 тисяч записів та існує завдяки найстарішій радіостанції США – WFMU. Кожен файл на сайті вільний для використання за ліцензією, яку визначає правовласник. Зазвичай майже усі аудіозаписи доступні безкоштовно для неприбуткових організацій.
ccMixter– на цьому порталі розміщені різноманітні ремікси за ліцензією Creative Commons. Вони доступні для безкоштовного завантаження, зміни та використання. Окрім цього, на сайті можна слухати музику та ділитися своїми реміксами з друзями.
Jamendo– музична платформа і соціальна мережа для музикантів є одним із найбільших у світі сервісів для завантаження безкоштовних аудіозаписів. На сайті можна прослуховувати та завантажувати музику, використовуючи теги та рекомендації. За бажання ви можете зробити добровільне пожертвування музикантам.
Morguefile.com – популярний архів безкоштовних світлин високої роздільної здатності. Ресурс навіть поклав початок у видавничій сфері терміну «Morguefile», що означає зображення, завантажені на цьому сайті.
FREEIMAGES – на цьому фотостоці розміщено понад 400 тисяч безкоштовних світлин. На порталі можна шукати зображення, використовуючи різноманітні параметри та категорії. Окрім цього, тут можна пройти уроки з редагування фотографій та зображень.
Stockvault.net – на сайті доступно майже 90 тисяч зображень – фотографій, текстур, фонів і шаблонів логотипів. Всі зображення безкоштовні і доступні після завантаження за умови, що ви використовуєте їх тільки в некомерційних цілях.
Pikwizard – це сайт безкоштовних зображень, які ви можете використовувати не порушуючи закону про авторське право. Це новий проект, який містить вже більше 100 000 високоефективних зображень, 20 000 з яких повністю ексклюзивні. Інструмент пошуку на веб-сайті дозволяє відфільтрувати зображення за темою, за останнім доданим, за популярністю та кількістю скачувань, тому необхідні вам фотографії буде знайти досить легко.
Pikwizard інтегрований з DesignWizard. Знайдіть вподобане зображення і натисніть кнопку «Змінити зображення», і ви потрапите в додаток «Майстер дизайну» з вже заповненим зображенням. Це відмінний спосіб змінити відповідне зображення відповідно до ваших потреб. new
Бібліоменеджери
Систематизувати бібліотеку та полегшити оформлення посилань у статтях і дослідженнях допомагають бібліоменеджери. Ці програми автоматизують оформлення посилань та складання бібліографічних списків, інтегруються з текстовими редакторами. Багато сервісів дозволяють керувати нотатками та цитатами. Існує безліч бібліоменеджерів – як платних, так і безкоштовних,
Серед них: