Ви тут: Головна Ресурси Е-ресурси Ресурси відкритого доступу

Ресурси

Ресурси відкритого доступу

Бази даних наукових публікацій:

Бази даних відкритого доступу

DOAJ (Directory of Open Access Journals)E-LIS (E-Prints in Llibrary and Information Science) – директорія журналів вільного доступу. Надає  доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами.

 

Free Electronic Mathematics Journals – посилання на електронні журнали з математики відомих університетських видавництв.

 

Hindawi Publishing Journals – більше 100 рецензованих журналів із інженерії, математики, фізики, природничих наук та медицини у відкритому доступі.

 

Internet Public Library – сервісний центр публічних послуг та навчальне середовище.

 

SPN (Social Psychology Network) – соціальна та навчальна мережа з психології.

 

RePEc – інтернет-проект, присвячений систематизації дослідницьких робіт в області економіки. Основою проекту є децентралізована база даних робочих документів, статей, книг (глав) і програмних продуктів. Значна частина матеріалів RePEc знаходиться у вільному доступі. База даних RePEc забезпечує доступ до більш ніж 850000 різних матеріалів з економіки, фінансів, менеджменту та маркетингу.

 

InTech – один із найбільших видавців книг із відкритим доступом у галузі науки, техніки та медицини.

 

ScienceDirect — одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників.

 

arXiv.org – найбільший безкоштовний архів електронних публікацій наукових статей та їх препринтів. ArXiv підтримується бібліотекою Корнельського університету під керівництвом науково-консультативної ради архіву та консультативної групи щодо стійкості архіву, а також за допомогою численних модераторів тем. Наукова тематика архіву включає астрономію, фізику, математику, інформатику, кількісну біологію, статистику та фінансову математику.

 

Scientific Reports – онлайн-журнал відритого доступу, який видається Nature Publishing Group. У Scientific Reports публікуються дослідження з усіх областей природничих наук.

 

CogPrints – відкритий електронний архів, який містить роботи з галузі психології, лінгвістики, комп`ютерних наук, філософії тощо.

 

CiteSeerX – електронна бібліотека та пошукова система для наукових та навчальних робіт, переважно в галузі комп'ютерної науки та інформатики.

 

e-LiS – міжнародний репозиторій відкритого доступу для академічних робіт на тематику Бібліотека та Інформаційні науки, у якому користувачі можуть шукати, отримувати доступ та архівувати повнотекстові документи.

 

Directory of Open Access Books – пошуковий сервіс книг відкритого доступу, які можуть бути знайдені будь-де. Даний сервіс дає змогу шукати книгу за описом та дозволяє завантажувати книги із сайту видавця.

 

Journals for Free – це каталог журналів з відкритим доступом, який вже містить більше ніж 15900 доступних журналів.

 

WorldWideScience – це світовий науковий пошуковий сервіс, який складається із національних та міжнародних наукових баз даних та порталів.

 

Електронні бібліотеки:

Електронні бібліотеки

Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України

Наукова електронна бібліотека НБУВ

Наукова періодика України – інформаційний ресурс Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Науково-педагогічна електронна бібліотека з питань педагогіки, психології та освіти (ДНПБ України імені В. О. Сухомлинського)

Електронна бібліотека України

Електронна бібліотека української літератури

«Кассіопея – сузір’я українських книжок» - презентація української книги у світовому культурному контексті.

Бібліотечні інтернет-ресурси (бібліотека Верховної Ради України)

7 онлайн-бібліотек, на яких можна читати і завантажувати книги безкоштовно

Перелік електронних бібліотек за різними напрямами знань

1576 – постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу

 

Інститут проблем сучасного мистецтва   науково-дослідна установа в Україні, що здійснює фундаментальні наукові дослідження у галузі всіх видів сучасного мистецтва, практичні і пошукові студії, спрямовані на розвиток професійного сучасного мистецтва й архітектури, впровадження нових мистецьких технологій і практик, розвиток національної культури, підготовку та видання монографій і збірників наукових праць з магістральних напрямів наукової діяльності Інституту, підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації зі спеціальності теорія та історія культури.

 

Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого – провідний державний культурний, освітній, науково-інформаційний заклад. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами, яка обслуговує найширші верстви населення. 

Бібліотекою запущено інтегрований ресурс   електронну бібліотеку «Культура України», яка орієнтована на широкі кола користувачів і на меті якої здійснення просвітницької, наукової та довідкової роботи.

 

Open Access Publishing in European Networks – інтернет-бібліотека та видавнича платформа, яка містить академічні книги у вільному доступі. OAPEN співпрацює із видавцями книг для створення якісної колекції книг із відкритим доступом.

 

Ізборник – проект електронної бібліотеки давньої української літератури ( історія України IX-XVIII ст., першоджерела та інтерпретації ). Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю.

 

Project Gutenberg – громадська ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Більшість одиниць цієї колекції –  повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається робити максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, які можна завантажувати на комп'ютерах різних типів.

 

Наукова періодика України – загальнодержавна технологічна платформа, яка забезпечує процеси редакційного опрацювання, публікації та післяпублікаційної підтримки наукових періодичних видань України. 

 

Мислене древо – багатоцільовий український сайт для науки та освіти.

Сайт розроблено і підтримується групою українських фахівців в галузі комп’ютерних технологій і гуманітарних наук – групою «Мисленого древа»

 

E-Books Directory – це щоденно зростаючий список посилань на вільно доступні е-книги, документи та лекції. На сьогоднішній день доступно 10241 електронних книг у 678 категоріях.

 

Цифрові бібліотеки 

 

Ресурси відкритого доступу:

Українські репозиторії

Загальноакадемічний портал наукової періодики

Електронний архів наукових публікацій Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Електронний архів Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Інституційний репозитарій Державного вищого навчального закладу "Київський національний економічний університет ім.Вадима Гетьмана"

Електронна бібліотека Житомирського державного університету імені І.Франка

Електронний архів Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна

Науковий репозитарій Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича

Цифровой репозиторий Харьковской национальной академии городского хозяйства (ХНАГХ)

Інституційний репозитарій Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя 

Електронний архів Одеського національного університету iмені І.І. Мечникова

Електронний науковий архів Науково-технічної бібліотеки Національного університету "Львівська політехніка"

Інституційний репозитарій Української академії банківської справи Національного банку України

Електронний архів Сумського державного університету

Цифровий архів Національного університету "Острозька академія"

Інституційний репозіторій Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля

Енциклопедії онлайн

Енциклопедія Українознавства – невичерпне джерело наукової інформації про матеріальне, культурне й політичне життя українського народу з незапам’ятних часів аж до 60-х років ХХ ст. Створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі.

Энциклопедия Кругосвет – російськомовна універсальна науково-популярна онлайн-енциклопедія.

Scholarpedia – англомовна онлайн-енциклопедія.

Encyclopædia Britannica – найбільш повна та найстаріша універсальна англомовна онлайн-енциклопедія.  

 

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Ресурси Е-ресурси Ресурси відкритого доступу